Őrizetbe vették Czeglédy Csabát, az MSZP tagját. Olyan emberről van szó, aki a szocialisták belső köreihez tartozik, ráadásul önkormányzati képviselő Szombathelyen. Ahogy Tállai adóhivatala elővette, Botka László elhatárolódott tőle. Nem jó precedens.
Innen a Kávézóból különös az a gyorsaság, ahogy Botka László elhatárolódott saját pártja megtámadott tagjától, városatyájától. Alig vitték be Czeglédy Csabát, máris kiadott egy személyesen jegyzett közleményt - eddig ez a gesztus nem volt jellemző az MSZP miniszterelnök-jelöltjére -, és egy politikai tiszteletkör után azonnal közölte, hogy máris felmondja a párt a Czeglédyvel kötött összes szerződést. Vagyis az MSZP mai első embere pár órán belül kivetette a közösségből azt az embert, aki amúgy Botka megbízásából lát el jogi feladatokat a Magyar Szocialista Pártban. Botka gesztusa úgy pláne nehezen értelmezhető, hogy a pártelnök, Molnár Gyula viszont egyértelműen kiállt Czeglédy mellett. Érdemes vigyázni egymásra, muszáj szolidaritást vállalni, mert például Czeglédyt amiatt is támadhatják, hogy korábban eredményeket mutatott fel a Fidesz ellen akár a tárgyalóteremben, akár amikor a kábítószeres fideszeseket lebuktatta...
Rendben van ez? Mivel az ügyészség és az adóhivatal is erős fideszes kötelékben működik, lehet, hogy érdemes lett volna várni ezzel az elhatárolódással. Juhász Ferenc vagy Hiszékeny Dezső "bűnügye" esetében az MSZP azonnal felháborodott, tiltakozott, kikérte magának az eljárást.
Czeglédyre, aki pedig Botka László személyes jogi ügyeit is intézte, mintha más szabályok vonatkoznának. Lehet, hogy kiderül, hogy az ellene indított vizsgálat jogos, de amíg erről nincs jogerős ítélet, talán kaphatott volna annyi bizalmat, hogy a megbízásai felmondásával nem keltik előre rossz hírét? Vagy eddig jól dolgozott, de Tállai nem hisz neki, akkor kiderül, hogy a párt sem bízhat benne? Hogyan lehetne elvárni az MSZP-től a kormányzással járó erős szolidaritást, akár lehetséges koalíciós partnerekkel, ha a párt egyik fontos emberének azonnal elengedik a kezét?