Pápa Levente alelnök kilép az Együttből és egy új pártban képzeli el politikusi jövőjét. A Kávézóból sok sikert kívánunk neki, de az indoklás, amely az Indexen jelent meg, finoman szólva vitatható.
Azt mondja Pápa, hogy azért lép ki, mert a párt lelépett a Bajnai által képviselt útról, vagyis középen maradni, egyenlő távolságot tartani a Fidesztől és az MSZP-DK-tól. Itt kezdődnek a problémák. Bajnai ugyanis már a középen állás ígéretével hiteltelen lett. Azzal, hogy megtagadta a baloldalt, különösen Gyurcsány Ferencet, máris rengeteg ember bizalmát veszítette el. Ha valaki, hát, Bajnai nem tehetett úgy, mintha nem Gyurcsány csinált volna belőle többszörös minisztert, aztán pedig miniszterelnököt. Azt nem értjük, Pápa miért kéri számon elnökén, Szigetvári Viktoron, hogy kötődik a baloldalhoz - bár Szigetvári kifelé ütötte-verte az MSZP-t és a DK-t. Az Együtt elnöke tagja volt az MSZP-nek, dolgozott Baja Ferenccel, Szekeres Imrével, aztán Gyurcsány Ferenc sportminiszteri sajtósa volt, később a vizitdíjas népszavazás kampányfőnöke. Pápa Levente ebben a pártban volt alelnök, most pedig azt kifogásolja, hogy kötődnek a baloldalhoz. Nem olvasta Szigetvári életrajzát?
Az is gond, hogy Pápa egy kalap alá veszi a DK-t és az MSZP-t, pedig ő is pontosan tudja, hogy két rivális szervezetről van szó. Lehet az a véleménye, hogy a korábbi kudarcokhoz való viszony nem tisztázott, és nem szabad együttműködni a zelmúltnyolcévben kormányzókkal, de akkor hogy csatlakozhatott egy párthoz, amelyet Bajnai vezet? Ráadásul az Együtt kezdeti kudarcai - európai parlamenti választás, önkormányzati választás - még Bajnaival szenvedték el, tehát az ő személyes felelőssége sem megkerülhető. Ez lenne az út, amiről nem lett volna szabad letérni? És ha Pápa nem akar senkivel összefogni - Bokros is megkapja tőle a magáét -, akkor miért Együtt a neve a pártnak?
Aligha Gyurcsány Ferenc, vagy a szocialisták tehetnek arról, hogy az Együttől először a PM lépett le, aztán az ugyancsak távozó Kónya Péter ígért Szolidaritás nevű pártot, amelynek se híre, se hamva.
Az Együtt ma 1-2 százalékon áll, gyakorlatilag reménytelen küzdelmet folytatva az 5 százalékos küszöbért. Pápa Gyurcsányt szidja a DK 8-10 százalékáért, mondván, ez akadályozza a Fidesz leváltását. Ez nyilván tréfa egy olyan párt alelnökétől, amely alig látható. Senki nem akadályozta az Együttet, hogy legyen 15 százaléka. Tetszettek volna olyan pártot csinálni, alelnök úr...
Az Együtt a végóráit éli. A PM-mel és a MoMa-val indított közös népszavazási kampánya csendben elhalt, Juhász Péter a Portikkal fenntartott kapcsolat nyilvánossága óta eltűnt. Úgy hírlik, Pápa a Gémesi György által megálmodott mérsékelt konzervatív párt felé tart. Szerintünk ma pártot alapítani, főleg jobbközepet, teljesen reménytelen vállalkozás. Szükség ugyan lenne rá, de ahhoz Orbán bukására és a Fidesz feloszlására lenne szükség. Olyan szervezetek, amelyek 1-2 százalékra képesek, teljesen feleslegesek
Lehet, hogy az Együtt is az.