Ha lesz népszavazás a kvótarendszer ellen és az sikeres lesz, akkor Magyarország kilépett az Európai Unióból. Ez az igazság, minden más maszlag.
Az az ország, amelyik nem vállal semmilyen kockázatközösséget azokkal, akikkel egy családba tartozik, pláne, ha az ő pénzükből él, az vagy megy magától, vagy kirúgják. Erre tesz most elvileg jogállami kísérletet a diktátor. Kvótaügyben már csak a magyargyűlölő Fico Szlovákiája tart vele, de neki elege van az uniós vegzálásból, talán Putyinnál is van róla néhány régi dosszié. Ha ránk csaphatja a vasajtót, utána már azt tesz velünk, amit akar.
Orbán népszavazása ellen csak a bojkott segít, de így sem kizárt, hogy a Fidesz és a Jobbik közös kisérletet tesz a négymilliós részvételi küszöb elérésére. Orbánt nem érdeklik a következmények. A hatalom bármi áron.
Az is nyilvánvaló, hogy ha elindul a kvótaellenes kampány, lesz itt olyan migránsozás, hazaárulózás, hogy ihaj. Fuldokolni fogunk a gyűlöletben, az óriásplakátok hánytató üzeneteiben. Mindegy lesz, hogy ki van kockás ingben, hány gyógyítható beteg pusztul el a kórházakban.
Orbán logikája egyszerű. Vagy mindent visz a migránsozással, vagy a nép előbb-utóbb fellázad és elkergeti.
A DK jó felé keresgél a bojkottal - a parlamentivel is -, de ott meglepne minket, ha az MSZP, az LMP velük tartana. Gyurcsány a népszavazás ügyében is bojkottra hív fel, ez talán az első lépés a nemzeti ellenállás felé a pártok részéről, amely találkozhat az esernyős tüntetőkkel.
De jöhet a pedagógussztrájk, az orvosok lázadása, a közlekedés bénulása is. A krumpli forrósodik. Orbántól ma már megkérdezték, lemond-e, ha elbukja a népszavazást.
Eddig ilyenre még nem volt példa. Orbán és a lemondás? Most már ezen is érdemes gondolkodni.