Tanulságos volt a demokratikus ellenzék miniszterelnök-jelöltjeinek és listavezetőinek vitája. Gyurcsány nyert, Szél Bernadettet többször kinevették, sőt, kitapsolták. A kormányzati tapasztalat, a kommunikációs rutin a DK elnökét erősítette. Jól szerepelt Szigetvári Viktor (Együtt), közepesen Karácsony Gergely (MSZP-P), Fekete-Győr Andráson még lötyög ez a kabát. Szél Bernadett viszont kínosan leszerepelt.
Jellemző a magyarországi médiaviszonyokra, hogy az öt jelölt vitáját - Orbán és Vona nem vállalta - egyetlen tévécsatorna sem közvetítette. Szerencsére, a neten több fórumon is láthatták az érdeklődők. Egészségügy, oktatás, szociális ügyek, elszámoltatás, az általános közállapotok szerepeltek a témák között. Mindenki két percet kapott. Kiderült, hogy az oktatás, az egészségügy területén sok a közös pont, a számonkérésben is hasonló volt az álláspont. Kiderült azonban, hogy négy párt (DK, MSZP, Momentum, Együtt) képes lenne közösen kormányozni, akár koalícióban, az LMP azonban ettől elhatárolódott.
Fekete-Győr és Szigetvári bírálta Karácsonyt a betarthatatlan 13. havi nyugdíj ígéretéért. Csendes, de nem támogató derű futott át a termen, amikor Karácsony arról beszélt, hogy egy leendő kormányt neki kell vezetnie. Gyurcsány a kormányzati tapasztalat birtokában sorolt számokat, adatokat, figyelmeztetve a többieket a felelőtlen költekezés veszélyeire. Abban mindenki egyetértett, hogy a családi pótlékot emelni kell.
Ami az egyéni teljesítményeket illeti, Gyurcsány kaphatná a legmagasabb pontszámot. A többiek mellett tényleg úgy beszélt, mint egy sokat látott és tapasztalt miniszterelnök. Ügyesen elegyítve az ígéreteket, adatokat a szenvedéllyel. A második helyen az ugyancsak felelősen ígérő Együtt jelöltje, Szigetvári Viktor végzett, aki utolsó felszólalásként élesen bírálta a visszalépésekre nem hajlandó LMP-t. A harmadik helyre Karácsony Gergelyt tesszük, aki nemigen mondott maradandót, és nehézkesen próbálta menteni a 13. havi nyugdíj ígéretét. A negyedik Fekete-Győr András lett, aki túl sok idegen kifejezést használt és próbálta egybemosni az elmúlt 28 év össze kormányának hibáit, tévedéseit. Ezzel a jelenlevők között nem aratott nagy sikert. A sort Szél Bernadett zárja, aki összekeverte az erőt az agresszivitással. Ismét kiderült, hogy képtelen kilépni a saját árnyékából, ráadásul a többieket sértegetve ismét elutasított minden együttműködést. Többször kinevették, kitapsolták.
A vita, amelyet a V18 csoport szervezett, inkább bizakodó hangulatú volt. Szél nem ragaszkodott a győzelem utáni kormányzáshoz. Ezzel sem Gyurcsány, sem Karácsony, sem Szigetvári nem értett egyet. Ők úgy gondolták: ha nyer a demokratikus ellenzék, erősen és keményen kell megragadni a kormányrudat.